اهم مصوبات شورای اسلامی شهر لاهیجان در سال ۹۳

 

–    تصویب اقدام قانونی شهرداری و اجرای تبصره ۲ ماده ۲۹ قانون نوسازی و عمران شهری در ارتباط با ساختمان متعلق به آقای عزیزی در خیابان امام خمینی(ره)  که چندین سال بصورت نیمه کاره به حال خود رها گردیده و وجود این ساختمان چهره نامناسبی در خیابان اصلی شهر ایجاد نموده است .

–    تصویب در خصوص واریز عوارض وصولی ناشی از حذف و یا کسری پارکینگ در حساب بانکی مجزا  و هزینه کرد آن فقط بمنظور خریداملاک واقع در کاربری پارکینگ  توسط شهرداری لاهیجان و خوداری از هرگونه هزینه کرد آن در سایر موارد.

–    تصویب در ارتباط با ارئه گزارش توسط شهرداری لاهیجان از وضعیت محله کوه بیجار اعم از آسفالت ، آبهای سطحی و … ظرف ۱۵ روز آینده ، و اعلام برنامه های عمرانی و پروژه های سال جاری در این منطقه به شورا .

–    پیشنهاد کمیسیون عمران شهری در ارتباط با استرداد مبلغ کسری پارکینگ پس از انجام تخلف ساختمانی در جلسه مطرح و شورا مقرر داشت در صورتیکه دریافت کنندگان پروانه ساختمانی قبل از شروع عملیات ساختمانی تقاضای اصلاحیه نقشه نمایند و از این طریق کسری پارکینگ در پروانه های صادره تأمین گردد ، استرداد وجوه واریزی از سوی شهرداری بلامانع میباشد . اما چنانچه در مرحله پایان کار و یا بعد از وقوع تخلف ساختمانی که رأی کمیسیون ماده صد باعث تأمین پارکینگ میگردد ، تقاضای هرگونه استرداد وجه توجیه قانونی نخواهد داشت .

–    پیشنهاد کمیسیون عمران شهری مبنی بر اعلام گزارش از وضعیت مشکلات استخر لاهیجان در جلسه مطرح  و شورا مقرر داشت شهرداری ضمن بررسی کارشناسی و ارائه گزارش از نشت آب از دیواره استخر ، با توجه به اهمیت موضوع نسبت به احیاء و رفع مشکلات احتمالی و همچنین انجام بیمه مسئولیت و حوادث ناشی از اتفاقات غیر مترقبه که امکان آن در مجموعه استخر میباشد اقدام نماید .

–    اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان پیرو بازدید بعمل آمده از کوی مطهری (خالوباغ) تصویب و مقرر داشتند: بمنظور کاهش مشکلات مردم در این منطقه ، شهرداری محترم نسبت به تسطیح و عندالزوم شن ریزی کوچه های خاکی محل موردنظر اقدام نماید .

–    تصویب پیشنهاد شهرداری مبنی بر خرید هدایایی بمنظور تجلیل از بانوان نمونه و شاغل در شهرداری بمناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن .

–    تصویب پیشنهاد شهرداری مبنی بر برگزاری جشن روز جهانی کار و کارگر ( یازدهم اردیبهشت ) و تجلیل از کارگران زحمتکش با حضور خانواده های محترم آنان .

– تصویب پیشنهاد شهرداری مبنی بر همکاری با مدیریت امور آبفا بمنظور اجرای عملیات لوله گذاری و جمع آوری آبهای سطحی و فاضلاب سنتی در مناطق محروم طبق روال سالهای گذشته .

– تصویب پیشنهاد مساعدت مالی شهرداری با تنها بیمار زن هموفیلی لاهیجان

– تصویب  پیشنهاد کمیسیون عمران شهری در ارتباط با اصلاح شکلی ماده ۲۰ تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری در سال جاری ( در محاسبه اصلاحیه پروانه ساختمانی و یا صدور پروانه ساختمانی بناهای احداثی مازاد بر پروانه های ساختمان های مسکونی و یا بناهای بدون پروانه در خانه های تک واحدی و مجتمع های مسکونی در صورتیکه رأی قطعی کمیسیون ماده صد بر ابقاء بنا باشد ( سطح ناخالص کل بنا ) در ردیف مربوطه از جداول عوارض منظور و ما به التفاوت عوارض محاسبه شده و دریافت خواهد شد نحوه محاسبه به این صورت خواهد بود که پس از تقویم عوارض کل بنا به قیمت روز و براساس جداول مربوطه ، عوارض هر مترمربع از ساختمان را مشخصاً تعیین و با در نظر گرفتن حقوق مکتسبه دارنده پروانه که قبل از تخلف ساختمانی دارای زیربنا مشخص بوده ، مازاد بر آن را با نرخ روز عوارض هر مترمربع که در دست دارد  محاسبه نموده و از ذینفع دریافت خواهند نمود . (ما به التفاوت = مقدار مازاد زیربنا * عوارض یک مترمربع ) )

– تصویب پروژه های عمرانی شهرداری در سال ۹۳  با قید اولویت بشرح ذیل :

۱ – اجرای مجموعه پارک تفریحی ورزشی عاقلیه

۲– روکش آسفالت حداقل ۳۰ تا ۵۰ % از خیابانهای اصلی و فرعی شهر

۳ – اجرای پیاده رو سازی و اصلاح ساختار شهری نظیر بلوار امام رضا ، میدان برق منتهی به میدان گیل

۴ – اصلاح ساختار پارکهای جانبازان و رفتگر

۵ – انجام شروع عملیات کاردر پارک ۱۷ هکتاری میدان کاشف ( در صورت تملک و ارائه اسناد مثبته )

۶ – ادامه عملیات عمرانی ، سرویس بهداشتی و نمازخانه در سطح شهر

۷ – احداث حداقل ۲ باب ساختمان سرویس بهد اشتی و نمازخانه در سطح شهر .

۸ – طرح مطالعاتی و تملک املاک واقع در طرح و پروفیله کردن مسیر اجرایی ادامه پروژه خیابان ۳۵ متری عاقلیه .

۹ – ساختمان شورای اسلامی شهر

۱۰ – لوله گذاری در منطقه حسن بگدشت

۱۱– احداث دو دهنه پل در اولویت اقدام

۱۲ – احداث پارکینگ بازار روز شماره ۱

۱۳ – تکمیل محوطه ساختمان ستادی شهرداری لاهیجان .

۱۴– بازگشایی خیابان ۲۲ آبان به کاشف

۱۵– تهیه زمین آرامستان عمومی شهر

۱۶-  احداث زمین ورزشی ( چمن مصنوعی ) در کوه بنه با مساحت کم

– در خصوص آسفالت معابر سطح شهر با الویت های ذیل اقدام گردد :

۱ – ادامه خیابان ۳۵ متری عاقلیه از کیاموسوی تا سه راه خرمشهر

۲ – آسفالت و تعریض جاده بوجایه از میدان شهید جعفری تا انتهای بلوار

۳ – خیابان تربیت معلم حدفاصل خیابان کاشف تا میدان تربیت

۴ – خیابان خزر

۵ – شهید بهشتی ۶

۶ – سوستان و کوچه شهید نجفی

۷ – حاجی آباد و کوی بهمن و خالو باغ

۸ – خیابان شهداء تا میدان برق

۹ – گلستان ۷

۱۰ – کوی تربیت

۱۱ – کوه بیجار

۱۲- حد فاصل میدان برق تا میدان گیل

– پیاده رو سازی ها و طرحهای مبلمان شهری و غیره که جزو وظایف ذاتی شهرداری است طبق مقررات بلامانع میباشد

– اجرای سنگ فرش کوچه برق و آسفالت لاین وسط جهت تردد خودروها در این خیابان در صورت لزوم

–    تصویب شورای محترم اسلامی شهر در خصوص اینکه شهرداری محترم لاهیجان یکی از اولویت های  اجرای کارهای عمرانی در سطح شهر را آسفالت کوچه های خاکی محلات حاشیه شهر قرارداده و تمهیدات لازم را در این خصوص اعمال نماید.

–    تصویب پیگیری عقد توافقنامه توسط شهرداری محترم لاهیجان با وکیل مدنی مالک ۵ دانگ از سرقفلی جزیره استخر لاهیجان وانجام کارشناسی جوانب امر و با توجه به صرف و صلاح شهر و شهرداری و منابع تأمینی آن .

–    تصویب  بهسازی  و اجرای روکش آسفالت خیابان تربیت حد فاصل خیابان کاشف تا ورودی مزار آقا سید محمد و گلزار شهدا در مساحت تقریبی ۵۰۰۰ مترمربع .

–    تصویب بهسازی  و اجرای روکش آسفالت خیابان شهدا حد فاصل میدان شهدا تا میدان ممتاز  در مساحت تقریبی ۵۰۰۰ مترمربع.

–    تصویب اجرای آسفالت خیابان تربیت – حد فاصل تربیت ۶ و هدایت ۱۲ و کوچه های منشعب.

–       تصویب اجرای آسفالت کوچه شهید نجفی .

–    تصویب اجرای آسفالت بلوار شهید انصاری ، مجتمع بهمن و فرعی های اطراف .

–    تصویب  اجرای آسفالت خیابان تربیت – حد فاصل تربیت معلم  – تربیت ۲ و ۴ و کوچه های منشعب .

–    تصویب اجرای آسفالت خیابان تربیت ۸ تا ۴۵ متری دانشگاه آزاد و کوچه های ارتباطی آن

–    تصویب اجرای آسفالت انتهای اندیشه (گلستان ۲۳ ) و انتهای دانش ۴ ( فرهنگیان ۱۱ ) وکوچه های منشعب .

–    تصویب اجرای آسفالت خیابان شهداء حد فاصل میدان ممتاز تا میدان برق – حد فاصل تربیت ۸ تا ۴۵ متری دانشگاه آزاد .

–    تصویب پیشنهاد شهرداری محترم لاهیجان مبنی بر تجدیدنظر در عوارض تابلوهای تبلیغاتی ( بیلبورد ) ، شورا با توجه به نظریه ابرازی کمیسیون عمران شهری  مقرر داشت شهرداری محترم عوارض ردیف ۱ و ۲ بند ج از ماده ۲۷ تعرفه سالجاری را بصورت سالیانه محاسبه و وصول نماید .

تصویب برگزاری  پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند  بصورت ملی و بین المللی در ۱۷ الی ۲۰ مرداد سالجاری .

تصویب تهیه ۳ دستگاه اتوبوس استیجاری برای اعزام کاروان سواره جهت برگزاری بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) .

تصویب تنظیم قرارداد با طراح المان میدان چای لاهیجان  بر اساس  ارائه مدارک در خصوص ساخت ، نقشه – طرح رنگی – جانمایی طرح و همچنین برآورد قیمت اجرایی

تصویب پیگیری احداث کارخانه زباله سوز و تنظیم توافق نامه با سرمایه گذار احداث کارخانه زباله سوز و تولید انرژی .

تصویب مساعدت مالی در خصوص حضور گروه نمایشی عروسکی خورتاب در جشنواره بین المللی کشور تاجیکستان .

تصویب مساعدت در اجرای برنامه اعتکاف بمنظور برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم .

تصویب مساعدت با آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان به مناسبت دوازدهم اردیبهشت و هفته معلم وخرید تعداد ۱۰۰ عدد کارت هدیه جهت اهداء به معلمان نمونه شهرستان لاهیجان .

– تصویب خرید هدایا برای تعداد ۸ نفر از جانبازان و فرزند شهید شاغل در شهرداری با توجه به میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) و گرامیداشت روز جانباز .

– تصویب  تصمیمات ذیل در نشست مشترک با مهندس ندیمی نماینده مردم شهرستان لاهیجان وسیاهکل در مجلس شور اسلامی و مسئولین آبفا :

– تسریع در احداث منهول های شن گیر توسط آبفا در منطقه حاشیه کمربندی و اتصال بخشی از شبکه فاضلاب بهداشتی اجرا شده در آن منطقه به تصفیه خانه و مساعدت شهرداری در صدور مجوزهای لازم .

– پیگیری لازم از سوی سرپرست معاونت بهره برداری آبفا گیلان بمنظور تامین لوله های بتنی موردنیاز جهت اجرای طرح مشارکتی آبفا و شهرداری لاهیجان (لوله گذاری در مناطق محروم ).

-تشکیل کارگروه با حضور کارشناسان امور آبفا ، آب منطقه ای و شهرداری جهت هماهنگی پروژه ها و تسریع در اجرایی شدن این پروژه ها .

-تامین لوله های بتنی موردنیاز جهت اتصال فاضلاب منطقه کوبیجاردر قسمت خروجی توسط امور آبفا و اجرای کار توسط شهرداری لاهیجان .

– پیگیری حفر چاه توسط آب منطقه ای در حاشیه رودخانه با دستور مقام عالی اجرایی در شهرستان .

–     تصویب اجرای طرح محوطه سازی و فضای پارکی در بوستان رفتگر با سقف مبلغ قرارداد ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱ ریال.

–    اجرای آسفالت کوچه شهید نجفی ( فاز دوم کوی سوستان ) با سقف ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال .

–    تصویب اجرای آسفالت خیابان تربیت معلم حدفاصل کاشف تا ورودی مزار آسید محمد با سقف ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال .

–    اجرای لوله گذاری در خصوص رفع مشکل فاضلاب و جمع آوری آبهای سطحی اهالی خیابان کاشف شرقی کوچه معین .

–    تصویب  خریداری هفت هکتار زمین واقع در کوه بنه جهت اجرای  طرح ورزشی ، تفریحی ، توریستی و فرهنگی

–    تصویب عضویت پایانه مسافربری شهرداری لاهیجان در مجمع اتحادیه سازمانها و پایانه های مسافربری شهرداریهای کشور و پرداخت هزینه خدمات و حق عضویت پایانه مسافربری شهرداری .

–    اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان بمنظور نظارت بر اجرای صحیح تفکیک املاک ، باتفاق تصویب و مقرر داشتند بمنظور رعایت حقوق شهروندان در اجرای قانون تفکیک املاک ، کلیه موارد مربوطه با اطلاع شورا انجام گیرد .

–    تصویب پیشنهاد معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و کارگروه حمل و نقل سوخت مبنی برافزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی تلفنی ها.

–    تصویب برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران روزنامه ها ، خبرگزاریها ، صدا و سیما و … که در طول سال نهایت همکاری را با شورا و شهرداری لاهیجان داشته اند.

–    تصویب اهدای هدایا به سه نفر از پرسنل آزاده شاغل در شهرداری به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز میهن اسلامی .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.