WhatsApp Image 2021-01-04 at 08.52.18

شعربافان: با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه ها برخورد شود

محسن شیخ شعربافان در جلسه شورای شهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و همه زحمتکشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فرا رسيدن شهادت ام ابيها حضرت فاطمه زهرا(س) و ايام فاطميه را تسلیت گفت.

وی با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: ما به راه، تفکر و مکتب شهید سلیمانی به عنوان یک الگوی اخلاقی و مدیریتی نیاز داریم و باید برای حل مشکلات کشور، راه حاج قاسم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه راه حاج قاسم در خدمت خالصانه و دلسوزی برای حل مشکلات مردم است، افزود: سردار سلیمانی مدافع واقعی برای اسلام و انقلاب و همه مظلومان بود و امروز فقدان او را در کشور حس می کنیم.

وی با بیان پاره ای از مشکلات شهری، به تجاوز حریم و بستر رودخانه ها به عنوان یک تخلف آشکار توسط برخی از افرد اشاره و افزود: تعدادی از افراد سودجود با ضایعات اقدام به پر کردن حریم رودخانه ها نموده و زمین های تصرفی خود را در حریم رودخانه توسعه می دهند و برخی هم با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها علیرغم ممنوعیت قانونی موجب کم شدن عرض بستر رودخانه ها می شوند.

وی گفت: ساخت و ساز در بستر رودخانه ممنوع است و وقتی بستر رودخانه ساخته شود، به مانعی در مسیر هدایت سیلاب‌ها تبدیل می‌گردد.

وی گفت: در شهرک فرهنگیان و منطقه لاشیدان این مشکل جدی شده و در بارندگی اخیر شاهد بالا آمدن آب رودخانه بوده وبرای شهروندان ساکن این مناطق مشکلات عدیده ای به وجود آمده است.

شعربافان در این راستا از شهرداری خواست در حوزه آزادسازی و رفع تصرف بستر و حریم رودخانه‌ها ورود پیدا کند و با متخلفین از طریق مراجع قضایی برخود نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.