WhatsApp Image 2020-12-01 at 09.02.15(1)

نصرتی: اجرای موفق تفکیک زباله از مبدأ منوط به مشارکت فعال، آگاهانه و مسوولانه شهروندان است

رضا نصرتی در جلسه شورای اسلامی شهر لاهیجان با بیان اینکه، ترور دانشمند هسته‌ای و فیزیکدان برجسته ایرانی، همه هموطنان را عمیقا متاثر کرد، اظهار داشت: شهادت دکتر محسن فخری زاده را به مقام معظم رهبری، جامعه دانشمندان هسته‌ای، دفاعی و پژوهشی کشور، خانواده محترم این شهید بزرگوار و همه مردم ایران تسلیت می‌گویم.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره روحانی شهید مدرس و نمایندگان شهید مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دهم آذرماه و روز مجلس را به همه نمایندگان به ویژه دکتر فرخی، نماینده مردم شریف لاهیجان و سیاهکل تبریک عرض می نماییم.

 

عضو شورای شهر لاهیجان با بیان اینکه خیابان ۴۵ متری دانشگاه مسیر فاضلاب ندارد، تصریح کرد: ساختمانهای جدید الاحداث، سر ریز فاضلاب خود را به کانیو خیابان وصل میکنند و این موضوع علاوه بر ایجاد آلودگی زیست محیطی، مشکلات زیادی برای منطقه ایجاد کرده است.

 

نصرتی با بیان اهمیت تفکیک از مبدأ پسماندهای شهری، گفت: این عملیات توسط شهرداری در سالهای اخیر آغاز شده و اجرای موفق آن منوط به مشارکت آگاهانه، فعال و مسوولانه شهروندان است.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به حجم بالای زباله و آثار مخرب زیست محیطی آن، نیاز به عزم جدی، پوشش سراسری، برنامه ریزی و فرهنگ سازی در زمینه کاهش حجم زباله و تفکیک از مبدا هستیم.

 

عضو شورای شهر لاهیجان با تاکید بر صراحت قانون در خصوص اداره امور آرامستان های عمومی شهر، افزود: شهرداری، پیگیری و اقدامات لازم را برای احداث آرمستان در ملکهای خریداری شده در منطقه خالو باغ صورت دهد.

 

نصرتی با اشاره به اخذ ۵ دانگ از مالکیت جزیره لاهیجان در دور پنجم شورای شهر، اظهار داشت: با پیگیری تیم مدیریت شهری، جزيره استخر پس از سالها بسته بودن، در سال ۹۷ به مردم لاهيجان بازگردانده شد و شهرداری می بایست نسبت به تملک یک دانگ باقیمانده آن، اقدامات لازم را انجام نماید.

 

وی با قدردانی از سرپرست شهرداری در طول تصدی این پست و تأکید بر زمان کوتاه باقیمانده از عمر دوره پنجم شورا و لزوم تسریع در روند پروژه های نیمه تمام، گفت: برای احداث مجموعه تفریحی در تالاب حاجی زحمات زیادی برای این موضوع کشیده شده و هدف از اجرای این پروژه خارج نمودن لاهیجان از تک قطبی بودن در حوزه گردشگری و سوق دادن خدمات عمرانی و توسعه شهر در این منطقه بوده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر لاهیجان به جذب سرمایه گذار برای پروژه گردشگری تالاب حاجی آباد تاکید کرد و افزود: از سرپرست شهرداری می خواهیم تا برای تهاتر مطالبات پیمانکاران، مدیریت ویژه ای اتخاذ  و گزارشی از املاک تفکیکی قانون ۱۰۱ شهرداری را بصورت ماهانه به شورا ارسال نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.