IMG_4630

فرداد جنابی : وضعیت بازارچه عاقلیه در شأن و منزلت شهروندان لاهیجانی و مسافران نیست

فرداد جنابی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر لاهیجان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی، پنجم آذر ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهور اسلامی ایران مبنی بر تشکیل بسیج، را به کلیه بسیجیان سلحشور شهر لاهیجان تبریک گفتند و عزت و سرافرازی همه بسیجیان مخلص ایران اسلامی را از خداوند متعال خواستار شد.
وی از شهردار لاهیجان به جهت صدور پروانه ساختمانی طبق ضوابط شهرسازی و حمایت اعضای شورای شهر در ایجاد نظم و آرامش در مراحل صدور پروانه ساختمانی، قدردانی نمود و بر ادامه این روند تأکید داشت.
عضو شورای اسلامی شهر لاهیجان با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر پس از سیر مراحل و بازدیدهای مکرر مشاور و کارشناسان شهرداری و میراث فرهنگی در مراحل پایانی خود می باشد، اظهار داشت: خیابان ۱۵ متری حدفاصل بین خیابان شهدا به جمهوری که شهرداری بیش از ۳۰ سال جهت بازگشایی آن تلاش نموده و با توجه به وجود بافت فشرده مسکونی در آن، موفق به تملک بیش از ۵۰% از مسیر آن نشده است و در خیابان مذکور منزل قدیمی قائمی و بازارچه قدیمی معروف به بازارچه منجمی تخریب و از بین خواهد رفت و این خیابان از بافت قدیمی شهر عبور می نماید.
وی افزود: اداره میراث فرهنگی شدیداً مخالف عبور این خیابان بوده و مصرانه در حذف آن پافشاری و به هیچ عنوان موافق عبور این خیابان نمی باشد.
جنابی گفت: خیابان ۱۶ متری حدفاصل خیابان فیاض به خیابان سردار جنگل در نقشه طرح تفصیلی حذف شده است و با توجه به اهمیت موضوع از اعضای شورای شهر خواست در جهت رفع مشکل تصمیم‌گیری نمایند.
وی با اشاره به تجمع افراد معتاد در باغ نارنج لاهیجان گفت : این پارک از نظر موقعیت مکانی در بهترین منطقه از شهر قرار دارد و متأسفانه شهروندان و گردشگران هیچ رغبت و تمایلی به ورود به آن نداشته و این پارک با چنین موقعیتی بلااستفاده مانده است.
وی از شهرداری خواست با همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری افراد معتاد و تأمین روشنایی بهتر آن در جهت رفع مشکل اقدمات لازم را معمول نماید .
فرداد جنابی با اشاره به مشکل پارکینگ در بازارچه عاقلیه، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر لاهیجان یکی از شهرهای گردشگرپذیر و بافرهنگ استان گیلان است، بازارچه عاقلیه در شأن و منزلت همشهریان عزیز لاهیجانی و مسافران نیست و شهردار لاهیجان جهت رفع مشکل و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت کنونی اقدام لازم را انجام دهد.
وی از شهردار لاهیجان خواست در پخش عملکرد شهرداری لاهیجان با عنوان تلاش ماندگار دقت نظر بیشتری صورت گیرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.